Medzinárodný deň objatí Hug Day 2018

logo compDeň objatí už po siedmykrát aj v Banskej Bystrici!

Organizátori ohlásili termín 7. ročníka medzinárodného dňa objatí Hug Day 2018. Uskutoční sa 27. júna vo viac ako 30 mestách na Slovensku. Banská Bystrica samozrejme nebude chýbať. Ako sa môžete zapojiť do Dňa objatí a kde sa môžete registrovať?

Poslaním Hug Day 2018 je priniesť úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč. Do podujatia sa v Banskej Bystrici každoročne zapájajú desiatky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spolu niekoľko tisíc objatí.

,,Témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. S radosťou sa chcú dobrovoľníci deliť, vďačnosť chcú prejaviť svojim blízkym, na ktorých im nesmierne záleží a nádej chcú prinášať ľuďom, ktorí potrebujú povzbudiť,“ vysvetľuje koordinátor podujatia Lukáš Hrošovský.

,,Chceme pozvať všetkých mladých ľudí k tomu, aby sa zapojili do tejto celosvetovej kampane a potešili tak ľudí vôkol seba. Deň objatí sa uskutoční 27. júna a začne o desiatej hodine.  Všetci dobrovoľníci sa stretnú na Námestí SNP v Banskej Bystrici, kde sa rozdelia do viacerých skupín a vydajú sa do ulíc spríjemniť deň okoloidúcim,“ hovorí Dodok.

Ak chcete rozdávať objatia a pomôcť nám s organizáciou tohto jedinečného eventu, stačí ak si kliknete na http://hugday.sk/registration.html, vyplníte registráciu a pridáte sa k nám! V prípade, že nie ste z Banskej Bystrice, alebo aktuálne študujete či pracujete v niektorom z iných miest, objatia môžete rozdávať kdekoľvek na Slovensku.

Podujatie Hug Day 2018 sa koná pod záštitou OZ TEAM a SYTEV, partnermi podujatia sú Centrum voľného času – JUNIOR a Rada študentov mesta Banská Bystrica.

Facebook: https://www.facebook.com/HugDaySlovakia/